top of page
İdealarge Gıda Makine İmalatı İthalat İhracat Proje Danışmanlık Nakliye San. Ve Tic. Ltd. Şti. 
(bundan böyle "İDEALARGE" olarak anılacaktır), webde geçirdiğiniz süreyi en güvenli ve rahat şekilde tamamlamanız amacıyla gerekli ortamı sunmak için çalışmaktadır.
 
Bu sebeple İdeaLarge’nin kişisel bilgilerinizi toplarken ve kullanırken izlediği prensipler aşağıda sıralanmıştır:
Hizmetin Alınabilmesine Bağlı Kişisel Bilgilerin Verilmesi / Değiştirilmesi
İDEALARGE kullanıcıları, hizmeti alabilmek için bazı kişisel bilgilerini İDEALARGE ile paylaşmaktadırlar. Elde edilen tüm bu bilgiler, sadece İDEALARGE veri tabanında bulunmaktadır. Kullanıcılar, İDEALARGE web sayfasındaki dolaşımları sırasında kişisel bilgilerini değiştirme şansına sahiptirler. İDEALARGE kullanıcıları, ana sayfadan verilen link aracılığıyla ulaşabilecekleri "KULLANICI BİLGİLERİ’nden vermiş oldukları bilgileri düzeltme ve değiştirmeyi gerçekleştirebilirler. Bu bilgiler sadece kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir. İDEALARGE hizmet alanın kendisine verdiği bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir.
Diğer Kullanıcı Bilgilerinin Toplanması
İDEALARGE, kullanıcılarının sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak toplamaktadır. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen "cookie" adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği veya kullanıcının beğeneceği tahmin edilen içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır.
 
Bilgilerinizin Paylaşımı
İDEALARGE kullanıcısı olmanız durumunda, sitedeki ziyaretlerinizin istatistiki takibi dışında kayıt sırasında paylaşmış olduğunuz bazı kişisel bilgiler (yaş, cinsiyet gibi) ile e-posta gibi kişiye özel alanlarınız da İDEALARGE tarafından paylaşılmamaktadır. İDEALARGE, kişisel bilgilerinizi tamamen gizli tutacaktır ve hiç bir ticari amaçla 3. kişi veya kuruluşlarla paylaşmayacaktır. Tüm bu kişisel bilgiler, sitedeki tercihler ve İDEALARGE kullanıcısı olmak suretiyle elde edilen e-posta vb. haklar tamamen İDEALARGE veri tabanında ve gizli olarak tutulmaktadır.
İDEALARGE, kullanıcılara ait bilgileri ancak aşağıda belirtilen haller gerektirdiği takdirde açıklamak hakkına sahiptir:
  • Kullanıcının, şahsi bilgilerinin paylaşılması konusunda izni var ise,
  • İDEALARGE'nin kendi bünyesinde kullanılmak üzere kullanıcı profillerinin belirlenmesi amacıyla,
  • Kullanıcının, İDEALARGE'den talep ettiği ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, temin edilmesi veya size sunulan servis ve araçlarla ilgili problemlerin giderilmesi amacıyla,
  • Kullanıcıya ürün ve servisler sunarken, birlikle çalıştığı (işbirliği yaptığı) firmalara, bu ürün ve servislerin sağlanmasında kullanılmak üzere,
  • Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde.
Resmi makamlardan Kullanıcı'ya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya Kullanıcı'nın İDEALARGE sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde İDEALARGE, kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma, kullanıcının üyeliğini sona erdirme ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.
Bu veriler zaman zaman kullanıcının ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz konular, içerikler, farklı hizmet ve çalışmalardan kullanıcıyı haberdar etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ama bu kullanım gerek İDEALARGE portalındaki online aktivite, gerekse İDEALARGE'ye bağlı e-posta, anında mesajlaşma gibi diğer online faaliyetler olsun sadece İDEALARGE tarafından kullanılmakta, saklanmakta ve yine İDEALARGE aracılığıyla size ulaştırılmaktadır.
İDEALARGE şahsi bilgilerinizin yukarıdaki şartlar çerçevesinde kullanılması ve/veya sayfanın virüs, hacker vb. tehlikelere karşı koruma sistemi bulundurmasına rağmen üçüncü kişilerce usulsüz yollarla elde edilen bilgiler nedeniyle meydana gelebilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
Servislerimizden yararlananlar bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. İDEALARGE, yukarıda yer alan açıklamaları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Lütfen İDEALARGE Web Sitesi'ni kullanmadan önce Site Kullanım Şartları bölümünü okuyunuz.

Son güncelleme tarihi : 16.03.2020

bottom of page